Основними завданнями методичної роботи в ДНЗ є:

-  вивчення та впровадження перспективного педагогічного досвіду;

- збагачення педагогів новими, інноваційними методами та засобами навчання;

- постійне вдосконалювання навичок самоосвіти, надання педагогу кваліфікованої допомоги, як у питаннях теорії, так і в практичній діяльності, у підвищенні результатів його педагогічної праці;

- створення такого освітнього простору, де повному обсязі реалізовано творчий потенціал педагогічного колективу і кожного зокрема.

Форми організації методичної роботи в дошкільному закладі досить динамічні. Вибір конкретної з них залежить від:

- педагогічної культури та активності вихователя;

- конкретних завдань самоосвіти над якими він працює;

- морально-психологічного клімату в педагогічному колективі;

- якості аналізу результатів моніторингу діяльності педагогів;

- інноваційної відкритості;

- особливостей організації освітнього процесу з дітьми.

При організації та облаштуванні життєвого простору у групових приміщеннях врахована його величезна значимість для становлення особистості. Тематичні куточки оформлено й наповнено матеріалами, посібниками та іграшками так, щоб показати дітям вид діяльності та способи дітей, а у відповідних ігрових зонах - сюжет гри  та способів його реалізації. У кожній віковій групі створено міні-методичний кабінет, де накопичено і систематизовано весь дидактичний, наочний матеріал для організації навчально-виховного процесу з дітьми відповідного дошкільного віку.

В роботі педколективу впроваджуються масові (педради, педагогічні читання, семінари, методичні об'єднання),  групові (семінари-практикуми, творчі, ініціативні групи) та індивідуальні (стажування, самоосвіта, до курсові та після курсові завдання) форми методичної роботи.В дошкільному закладі створені належні умови для підвищення професійного рівня та формування інноваційної компетентності педагогів. Вдало поєднані колективи, групові та індивідуальні форми методичної роботи сприяють ефективному росту фахової майстерності педагогів. Належна увага приділяється роботі з молодими вихователями.

Організація методичної роботи з педагогічними кадрами носить діагностично-прогностичний характер, базується на глибокому аналізі роботи при проведенні навчально-виховного процесу. Діагностування педагогів проводиться систематично за допомогою анкет, діагностичних карт, картосхем морально-педагогічного клімату в колективі.

Зміст навчально-виховного процесу в дошкільному закладі № 21 "Оленка" визначено Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі". Річний план план роботи дошкільного закладу складено на основі глибокого аналізу, зробленого за минулий рік; комплексного вивчення результатів, здобутків, педагогічних знахідок. До річного планування залучаються всі працівники закладу, враховуючи їхню кваліфікацію, творчі здібності, можливості, їхні запити, побажання, зауваження.

Педагоги дошкільного закладу практикують поточну форму планування; педагогічною радою затверджено календарний вид та текстова форма планування за основними режимними моментами першої і другої половини дня відповідно до сфер життєдіяльності. При плануванні керуються принципом актуальності, науковості, наступності, перспективності, системності, які забезпечують відповідність змісту планів досягненням психолого-педагогічної науки та позитивного педагогічного досвіду, орієнтацію змісту плану на потреби сьогодення та забезпечення  якості розвитку, вихованості та навченості у дітей.

У навчально-виховному процесі педагогами використовуються наступні форми організації дітей: організована навчальна діяльність, самостійна діяльність дітей (художня, рухова, мовленнєва, ігрова, трудова, дослідницька, індивідуальна робота, спостереження, екскурсії, свята та розваги, гуртки). В залежності від віку дітей, педагогічної мети вони проводять тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, сюжетно-динамічні заняття відповідно до сфер життєдіяльності, обраного напрямку, що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей.

При організації навчального-виховного процесу вихователі використовують велику кількість ілюстративного наочного матеріалу (картини, таблиці розвиваючі та дидактичні ігри), задіюють можливості розвивального предметного середовища групових приміщень. Вихователі використовують ресурси для покращення ефективності освітнього процесу. Аналіз роботи вихователів та діяльності дітей свідчать про, що більшість вихователів дошкільного закладу (Брайко Т.А., Прядка Р.Л., Аністратенко Л.Г., Асауленко Л.А., Ренгач К.Д.) володіють ефективними засобами впливу на дітей, забезпечують розвивальний характер навчання, високий рівень розумової активності дітей, формування стійких навичок, умінь і знань.

Завдання ДНЗ на 2013 – 2014 н.р.

Враховуючи зведені підсумки стану навчального – виховної роботи за 2011 – 2012 навчальний рік та з метою подальшого росту професійної майстерності педагогів, пропаганди новітніх досягнень науки і освіти, керуючись вище вказаними законами, педагогічний колектив у 2013 -  2014 навчальному році продовжить працювати за фізкультурно-оздоровчим напрямком та розпочне свою роботу над методичною проблемою: «Підвищення якості дошкільної освіти, професійного та фізичного здоров’я  дітей, через впровадження гуманної педагогіки» і визначає такі пріоритетні завдання:

- Спрямувати роботу на формування, збереження та  зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я  дітей з раннього віку через фізкультурно – спортивну діяльність із використанням системи оздоровлення.

2.    - Активізувати взаємозв’язок між дошкільним навчальним закладом та сім’єю з метою  всебічного розвитку дитини.